Gdynia Śródmieście, Gdynia Kamienna Góra

30-05-2023

Podobno „szczęśliwi czasu nie liczą…”. Z pewnością za wskazówkami zegara nie gonią mieszkańcy gdyńskiego Śródmieścia. Najstarsza część miasta obfituje w pokaźny wachlarz atrakcji oraz udogodnień skierowanych zarówno dla osób planujących relaks czy aktywność fizyczną, jak i entuzjastów historii bądź architektury. „Dla każdego coś miłego”- jak mówi klasyka.

 

Na początek troszkę liczb, czyli jak kształtują się ceny za metr kwadratowy w tych lokalizacjach.

Gdynia śródmieście:

  • stare budownictwo 11-13 tys. za metr,
  • ładne przedwojenne kamienice po remoncie to ceny nawet ok 16-17 tys. za metr,
  • budynki nastoletnie od 15-18 tys.,
  • budynki nowe i prawie nowe od  17 do 23 tys. za metr,
  • ekskluzywne lokalizacje w porcie to centy ok. 30 tys. Za metr a w inwestycji Yacht Park prawie 50 tys. za metr kwadratowy

 

Gdynia Kamienna Góra:

  • stare budownictwo  do remontu 13-15 tys. za metr kwadratowy (są to pojedyncze przypadki takich nieruchomości)
  • ładne kamienice to ok 20 tys. za metr,
  • budynki nastoletnie jeżeli w dobrym standardzie to od ok 25 tys. w górę jednak Kamienna Góra to raczej miejsce na dom,
  • ceny działek lub domów do remontu zaczynają się od ok 3,5 mln złotych
  • ceny nowych domów zaczynają się od 6 mln. złotych, jednak takie nieruchomości są perełkami i zdarzają się niezwykle rzadko

ZAPRASZAMY DO NASZYCH OFERT Z GDYNI ŚRÓDMIEŚCIE 

ZAPRASZAMY DO NASZYCH OFERT W GDYNI KAMIENNA GÓRA

Multiróżnorodna dzielnica.

Zlokalizowane na styku miasta z morzem portowe Śródmieście ma ogromny potencjał. Plaża w zasięgu wzroku, bulwar proszący się o spacer, śniadaniownie, a także restauracje z urozmaiconym menu. Jaki jest lifehack życia w Gdyni? W samym sercu miasta panuje spokój i błoga cisza, a cała infrastruktura atrakcji znajduje się po sąsiedzku.
Jeśli komuś jednak brakuje wielkomiejskiego zgiełku, zawsze może wybrać się na zakupy. Hala targowa z okresu międzywojnia to nie tylko miejsce tętniące kolorytem Pomorza, stragany z wybornymi produktami lokalnymi, to także architektoniczna perła polskiego modernizmu lat 40. Jej walory konstrukcyjne i wizualne zadecydowały o tym, że budynek został umieszczony w rejestrze zabytków.

Gdyńskie Śródmieście udowadnia, jak zręcznie pogodzić kontrasty. Klimatyczne, portowe budynki mieszczące się przy kultowych uliczkach – Starowiejskiej i Świętojańskiej sięgają czasów, kiedy Gdynia nie miała jeszcze praw miejskich. Ich przeciwwagą jest nowoczesna zabudowa, szklane apartamentowce usytuowane u stóp morza. To wyjątkowe zestawienie dwóch różnych nurtów tworzy zupełnie nowy, awangardowy krajobraz Gdyni.

 

Gdynia – miasto rodzinne

Jeśli ktoś zastanawia się, czy Gdynia to miasto odpowiednie dla rodzin z dziećmi, może być pewien, że jest. Piękny Park Marii i Lecha Kaczyńskich stanowi idealną lokalizację na rodzinne pikniki pod chmurką. Malowniczy plener z placem zabaw stał się jednym z ulubionych miejsc gdynian. W sezonie znajdujący się w parku amfiteatr proponuje nastrojowe koncerty oraz interesujący repertuar wydarzeń kulturalnych.

Istotnym atutem Gdyni jest bogata oferta edukacyjna przedszkoli, szkół podstawowych i średnich oraz bliskość uczelni wyższych. Doskonała infrastruktura komunikacyjna w obrębie miasta, jak również samej aglomeracji trójmiejskiej, pozwala często na bezpośredni dojazd do wybranej destynacji.

 

Wiatr w żagle łap!

Gdynia to przede wszystkim kawał historii, dlatego Skwer Kościuszki jest turystycznym must have na mapie miasta. Przedłużenie skweru stanowi Molo Południowe, gdzie na stałe zacumowała ORP „Błyskawica”. Niszczyciel z okresu II wojny światowej do dziś nosi tytuł najlepszego polskiego okrętu. Obecnie przebywa na zasłużonej emeryturze i jest godnym swojej marki obiektem muzealnym. Idąc szklakiem historii, warto po drodze odwiedzić również kolejny statek-muzeum – „Dar Pomorza”. W czasach swojej aktywności okazała, trzymasztowa fregata, jako pierwszy statek pod polską banderą, opłynęła cały świat. Nabrzeże Pomorskie ma w zanadrzu jeszcze jeden dar- „Dar Młodzieży”. W związku z tym, że powstał w polskiej stoczni, według polskiego projektu, imponujący żaglowiec można uznać za nasz narodowy trade mark.

W Gdyni (ale i w całym Trójmieście) coraz bardziej popularne stają się śniadania a mieszkańcy coraz częściej celebrują razem ten, uznawany za najważniejszy, posiłek dnia. Wraz z naszym zespołem wybraliśmy nasze ulubione śniadaniownie w dzielnicy Gdynia Śródmieście i Gdynia Kamienna Góra: