3. miejsce załogi White Wood Sailing Team w regatach w Pucku

09-06-2021

W ubiegły weekend, 5-6 czerwca w Pucku odbył się drugi etap w walce o punkty do Pucharu Polski w klasie 505. Drużyna White Wood Sailing Team, w składzie Michał Olko i Przemek Zagórski, zajęła zaszczytne 3. miejsce! Sukces smakuje jeszcze lepiej, bo warunki w trakcie regat wymagały wytrwałości od naszych zawodników. 

Pierwszego dnia regat w Pucku sprawnie rozegrano 4 wyścigi przy wietrze o prędkości 12-15 węzłów. Drugiego dnia warunki były trudniejsze, co sprawiło, że walka była bardziej zacięta. O zwycięstwie zadecydował ostatni wyścig.

Przebieg Pucharu Polski

Warto podkreślić, że na tym nie kończą się zmagania drużyny White Wood Nieruchomości. Przed nami jeszcze cztery etapy Pucharu Polski: NordCup w dniach 10-11 lipca, Mistrzostwa Polski w Ustce w od 6 do 8 sierpnia, regaty 4 i 5 września w Dziwnowie oraz ostatni etap 25-26 września w Szczecinie. Gorąco zachęcamy do kibicowania naszej załodze! 

Klasa 505 w Polsce 

Zmagania kategorii 505 w Polsce przeżywają w ostatnich latach swój renesans. Jachty mieczowe klasy 505 wymagają od zawodników dynamiki, precyzji i wytrwałości. W sportowej rywalizacji zwycięża nie tylko ogromna siła fizyczna, ale i psychiczna. 

Nasi zawodnicy: Przemek Zagórski i Michał Olko od czterech lat biorą udział w udział w żeglarskich zmaganiach w barwach White Wood Nieruchomości. Na swoim koncie mają już kilka znaczących sukcesów, dzięki którym zostali zauważeni w świecie żeglarskim.