House czy boat? Zacznij od houseboat’u – pływający dom w Centrum Gdańska za mniej niż 0,5 mln zł

26-02-2024

House czy boat? Zacznij od houseboat’u; to pływający dom w Centrum Gdańska za mniej niż 0,5 mln zł

 

Świat z perspektywy wody wygląda inaczej, co tłumaczy błysk w oku żeglarzy i surferów. Nie każdy ma jacht i czas, by jechać nad jezioro, ale w Gdańsku turyści mogą zatrzymać się na wodzie, nie ruszając się z centrum miasta. Takie możliwości oferują houseboaty zacumowane na Motławie kilka z nich właśnie trafiło do agencji White Wood.

 

Według danych portali rezerwacyjnych, największą popularnością, jeśli chodzi o najem krótkoterminowy, cieszą się apartamenty 1-2 pokojowe o wysokim standardzie. Z kolei według raportu Rentier.io Gdańsk Śródmieście jest w czołówce dzielnic w Polsce, w których stopa zwrotu z inwestycji w mieszkanie jest najwyższa. Houseboaty na Motławie to:

  • Topowa lokalizacja: Gdańsk Śródmieście przy Marinie Szafarnia
  • Ceny zaczynają się poniżej 500 tys. zł
  • W naszej ofercie są dostępne 1 i 2-pokojowe houseboaty

 

 

Domy na wodzie są popularne m.in. w Holandii czy Skandynawii od lat; w Polsce też zyskują na popularności, choć na razie mają je nieliczni (pierwszy w Polsce powstał we Wrocławiu w 2011 r.) Sama forma takiego apartamentu może stanowić wyróżnik w przypadku najmu krótko- i długoterminowego. Skontaktuj się z Magdaleną Krasnodębską (agentka roku 2022 i 2023 w White Wood), aby dowiedzieć się więcej i obejrzeć tą niezwykłą nieruchomość.

 

 

Więcej o houseboatach na Motławie

Do każdego takiego apartamentu na wodzie przynależy wyłożony drewnem taras na dachu o powierzchni równej powierzchni mieszkania – miejsce odpoczynku i obserwacji miasta, ale też idealny plener do sesji zdjęciowych.

 

A co w środku?

Houseboaty są już wykończone w wysokim standardzie łączącym charakterystyczny, morski klimat, ze stylem nowoczesnego apartamentu. Wewnątrz znajduje się aneks kuchenny, komfortowo urządzona łazienka i sypialnia. Całość jest z zewnątrz podświetlona i zacumowana przy pomoście w centrum miasta. Swój dom na wodzie w każdej chwili możesz przenieść w dowolne inne miejsce w Polsce lub… na świecie. Więcej o tej ofercie opowie Magda Krasnodębska