Krok po kroku, czyli jak to robimy w White Wood Nieruchomości -Ocena możliwości sprzedaży nieruchomości

29-11-2019

Black Week w White Wood Nieruchomości

Przez cały tydzień od 29.11.2019, zapraszamy do zgłoszenia swojej nieruchomości na sprzedaż z rabatem 20 % na naszą usługę.

Zobacz jak pracujemy na podstawie rozmowy z Sebastianem Wielgusem – Pośrednikiem Roku 2019 wg rankingu portalu OTODOM.

1. Najważniejsze – dokładnie poznać nieruchomość

Podczas osobistej wizyty doświadczony ekspert ds. spraw nieruchomości z White Wood Nieruchomości jest w stanie stworzyć listę wad i zalet, która zaskoczy dotychczasowych właścicieli. Świeże spojrzenie oraz doświadczenie otwierają zupełnie nowe przestrzenie w rozumieniu potrzeb Klientów docelowych. Ważny jest nie tylko stan fizyczny nieruchomości, ale również jej stan prawny (bardzo często jest on nieuporządkowany, zdarzają się wpisy w działach III i IV księgi wieczystej, o których dotychczasowy właściciel nie wiedział; bardzo często działki, a nawet domy, które są dostępne na rynku, nie posiadają prawnego dostępu do drogi publicznej, czy oficjalnego oddania do użytkowania). W celu maksymalizacji ceny i znaczącego skrócenia czasu sprzedaży nieruchomości, ekspert może zarekomendować odświeżenie nieruchomości lub usunięcie usterek przed rozpoczęciem procesu sprzedaży.
Bezpośrednie sąsiedztwo oraz plany rozwoju okolicy również mają znaczenie. Tę analizę również wykona i przedstawi doradca z White Wood Nieruchomości.

2. Kto dokładnie będzie zainteresowany nieruchomością – określenie Klienta docelowego

Przy określaniu grupy docelowej eksperci White Wood opierają się na dużym doświadczeniu w sprzedaży analogicznych produktów, zaś zmieniające się zwyczaje
(np. planowany budżet, pożądana lokalizacja) grup docelowych oraz ich wielkości poznają dzięki szczegółowemu zestawieniu dostępnych im danych. White Wood dysponuje narzędziami, które pozwalają na dokładną analizę lokalnego rynku nieruchomości. Wiedza ta wykorzystywana jest z dużą korzyścią dla Klientów White Wood.
Może się zdarzyć, że ekspert zarekomenduje przystosowanie nieruchomości dla określonej grupy Klientów np. poprzez wtórny podział powierzchni mieszkalnej wydzielając dodatkowe sypialnie lub odwrotnie likwidację sypialni, na korzyść dużej części dziennej lub dodatkowej garderoby. Dla dużej rodziny kluczowa będzie odpowiednia ilość pomieszczeń oraz zmieszczenie się w zaplanowanym budżecie.

3. A co z konkurencją? Należy ją poznać!

Kolejnym krokiem jest określenie, na którym miejscu listy „TOP 10” nieruchomości w okolicy znajduje się produkt, który ma zostać sprzedany. Eksperci White Wood umiejscawiają badaną ofertę względem nieruchomości konkurencyjnych. Nacisk jest kładziony na lokale, które są w lepszym lub zbliżonym stanie technicznym, ale z ceną niższą niż oczekiwana przez Klienta White Wood Nieruchomości. Dzięki przeprowadzeniu takiego badania, można przewidzieć, co będzie oglądał Klient docelowy, jakich będzie używał argumentów podczas negocjacji i mieć w gotowości listę odpowiedzi.

4. W White Wood Nieruchomości wiemy, jakie są ceny ostateczne

Dzięki dostępowi do danych z rejestru cen transakcyjnych eksperci White Wood Nieruchomości wiedzą, „za ile sprzedał sąsiad”. Do rejestru cen transakcyjnych obowiązek mają raportować m.in. notariusze. Znając prawdziwą, ostateczną cenę oraz warunki sprzedaży nieruchomości w sąsiedztwie, ekspert White Wood może podpowiedzieć swojemu Klientowi cenę akceptowalną przez rynek.

5. Pomocny dokument – operat rzeczoznawcy

Operat przygotowany przez profesjonalistę jest szczególnie ważny w przypadku nieruchomości, których cena – według ekspertów White Wood Nieruchomości – jest znacznie zawyżona. Rzeczoznawca majątkowy, z którym White Wood Nieruchomości współpracuje, rzetelnie i realnie oceni również obecną wartość lokalu względem nieruchomości sprzedanych w okolicy. Z doświadczenia ekspertów White Wood wynika, że cena uzyskiwana w chwili sprzedaży jest bardzo często wyższa od ceny, która jest podana w operacie.

6. Tak, White Wood zna niuanse lokalnego rynek

Bardzo często obniżka ceny o 1.000 zł skutkuje sprzedażą. Zdarza się również, że podniesienie ceny o 50.000 zł powoduje, że nieruchomość zaczyna trafiać do zupełnie innej grupy poszukujących i wywołuje natychmiastową reakcję w postaci prezentacji i sprzedaży. Należy tylko mieć tę wiedzę. Bardzo często po wielu miesiącach, a czasami nawet latach, bezskutecznej indywidualnej walki „sprzedaży bezpośredniej”, po wdrożeniu działającej „strategii sprzedaży nieruchomości” White Wood Nieruchomości dochodzi do sprzedaży w ciągu kilku tygodni.
Działamy na trójmiejskim rynku nieruchomości od wielu lat, sprzedajemy ponad setkę nieruchomości rocznie, korzystamy z najnowocześniejszych narzędzi marketingowych, wewnętrznej bazy sprzedanych nieruchomości, ale przede wszystkim stoi za nami naprawdę duże doświadczenie. Stąd bierze się nasza skuteczność. Dlatego klienci chcą z nami sprzedać swoją nieruchomość.