Najlepszy agent nieruchomości w Polsce dokonał w 2018 roku 29 transakcji przekraczających wartość 24 mln zł – i mówi, że dokonał tego przestrzegając 3 głównych zasad sprzedaży.

25-07-2019

Sebastian Wielgus, kierownik oddziału White Wood Nieruchomości w Gdańsku, otrzymał ostatnio prestiżowe wyróżnienie Lidera Nieruchomości i tytuł Pośrednika Roku 2019 od portalu Otodom, największego internetowego serwisu ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości. Dziennikarka magazynu Prestiż, w rozmowie z Sebastianem, sprawdza, jak obsługa klienta w tej branży przekłada się na wyniki firmy i jakie cechy łączą tych najlepszych. Jak znaleźć wyjątkowego doradcę nieruchomości, z którym nie stracisz czasu?

1. Ty i twój agent po prostu „klikacie” – czujesz się przy nim bezpiecznie

Kiedy sprzedajesz swoją nieruchomość musisz wiedzieć, że możesz mi ufać i czuć się całkowicie komfortowo. Chociażby wtedy, gdy przychodzisz do mnie z pytaniami. W swojej pracy kieruję się zasadami, dzięki którym ja i mój zespół z powodzeniem budujemy markę najczęściej wybieranego biura nieruchomości segmentu Premium w Trójmieście. Systematycznie szkolimy doradców reprezentujących White Wood Nieruchomości. To właśnie między innymi dlatego przeprowadzamy tak dużo dobrych transakcji. Naszym zadaniem jest przewidywanie i unikanie w Twoim imieniu ewentualnych pułapek związanych, np. z wadami prawnymi nieruchomości. Wtedy najważniejsze jest szybkie działanie i umiejętne regulowanie stanu prawnego sprzedawanej oferty.

2. Doradca traktuje Cię w sposób indywidualny, wyjątkowo

Nigdy nie umieściłem żadnego swojego Klienta w tak zwanym trybie automatycznego wyszukiwania. Kluczem w mojej pracy jest to, że rozumiem Twoje potrzeby. Być dobrym słuchaczem – to dla mnie ważna umiejętność.Choć sprytnemu agentowi łatwo jest płacić po prostu za jego obecność, okazuje się, że jest kilka dobrych sposobów na określenie, czy doradca naprawdę wie, czego potrzebujesz. Kiedy Cię słucha, możesz sobie uświadomić, że zna Cię lepiej niż ty sam. Moim zadaniem jest też sprawne zauważanie i rozwiewanie Twoich ewentualnych obaw. Również po mojej stronie leży wychwycenie tego, co nie zostało powiedziane.

3. Przyjmuję wyzwania i jestem sumienny

Dobry doradca nie będzie próbował dokonać sprzedaży za wszelką cenę. Ten, który słucha Twoich preferencji, łączy sprzedającego z kupującym w taki sposób, który naprawdę zaspokoi potrzeby obu stron. Dobrego doradcę poznasz też po tym, jak pracuje. A powinien pracować sumiennie, a dane Tobie słowo powinno być dla niego znaczące. Co często w tej relacji okazuje się kluczowe.

Zespół White