Sopot… luksusowe TOP ofert Trójmiasta

23-02-2017

Rynek nieruchomości luksusowych w Trójmieście przeżywa obecnie fazę znacznego rozwoju. Jakość i spektakularność apartamentów zlokalizowanych w Gdańsku, Sopocie czy w Gdyni nie odstaje już w żaden sposób od tych, które dostępne są dla najbardziej wymagających klientów w takich miastach, jak Warszawa czy Kraków.


Trójmiejskie ceny TOP

W trójmiejskich warunkach do nieruchomości luksusowych zaliczymy te, których ceny sięgają minimum jednego miliona złotych. W White Wood Nieruchomości szacujemy, że segment nieruchomości premium w Gdańsku stanowi ok 4% całego rynku, w Sopocie ponad 50%, a w Gdyni niespełna 10%. Jeśli chodzi o oferty z logo White Wood Nieruchomości, średnie ceny z półki luksusowej zaczynają się od: 900.000 zł/mkw., później już sky is the limit. Najdroższe znane nam inwestycje to Blue Marlin i La Playa w Sopocie, zaś w Gdyni Baltic Plaza, gdzie za metr kwadratowy apartamentów trzeba zapłacić kolejno ok 20.000 zł, powyżej 35.000 zł oraz niemal 14.000 zł.
Jednym z kluczowych czynników mogących zaliczyć wybraną nieruchomość do kategorii premium jest oczywiście lokalizacja. Jeśli chodzi o Trójmiasto, te najbardziej luksusowe i spektakularne oferty znajdujemy przede wszystkim w Sopocie. Coraz więcej ofert tego typu pojawia się również w najlepszych dzielnicach Gdyni. Jednak według nas niewątpliwie jednym z najlepszych adresów jest ul. Parkowa w Sopocie, oddalona zaledwie kilkadziesiąt metrów od morza, zapewniająca spokój i komfortowy wypoczynek.

Sopocka awangarda

Osoby poszukujące czegoś wyjątkowego, mogą liczyć na Sopot, gdzie oferowane są inwestycje łączące tradycję z nowoczesnością, będące dziełem uznanych, trójmiejskich architektów. Bryły takich nowatorskich budynków doskonale wpisują się w nadmorski klimat i estetykę najbliższego otoczenia. Dodatkowo, swoim niebanalnym wyglądem potrafią zaskakiwać najbardziej wymagających klientów. Zwykle użycie najlepszych materiałów budowlanych i wykończeniowych w apartamentach gwarantuje komfortową, długoletnią eksploatację. Dziś kupujący nieruchomości z półki premium coraz częściej poszukują w tego typu projektach dodatkowo odpowiedniego lobby z usługą concierge.

Tradycja połączona z nowoczesnością

Sopot to jednak przede wszystkim wiekowe, ale pieczołowicie odrestaurowane kamienice z ozdobnymi, drewnianymi werandami i bajecznymi tarasami w dawnym stylu. W takich apartamentach często spotykamy kamionkowe mozaiki na podłogach, spektakularne poręcze, drewniane schody czy drzwi z zachowanymi, mosiężnymi klamkami. Również charakterystycznymi elementami architektonicznymi są tutaj klimatyczne kominki lub ozdobne sztukaterie sufitowe. Kameralność, tylko trzy lub cztery mieszkania w jednej kamienicy, to szczegóły, które także czynią te oferty propozycjami premium. W większości odrestaurowane budynki są obiektami dziś już monitorowanymi, z miejscami postojowymi, znajdującymi się na ogrodzonej posesji.