Spacery 3D wsparciem w sprzedaży nieruchomości

30-04-2021

Nowoczesne technologie stopniowo zmieniają branżę nieruchomości. Możemy się o tym przekonać obserwując systemy CRM, aplikacje mobilne i wirtualną rzeczywistość. Coraz częściej innowacyjne rozwiązania wspierają prace agentów i biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Jednym z przykładów takich rozwiązań są spacery 3D wykonywane w technologii Matterport i jakości 4K. 

Możliwość wirtualnego zwiedzenia konkretnego domu lub mieszkania upraszcza podjęcie decyzji klientom. To znacznie lepsza forma prezentacji niż zwykłe zdjęcia czy nawet wideo. Innowacyjne prezentacje obiektów online zwiększają wiarygodność biur nieruchomości, są sposobem na przyciągnięcie uwagi, ciekawym sposobem na reklamę oferty. Pomagają znaleźć nowego właściciela, przyspieszają zawarcie transakcji i mogą wpływać na wzrost ceny danej nieruchomości. 

Matterport – technologia, która ułatwia transakcje  

Najlepszą możliwość prezentacji stwarzają aktualnie wirtualne wycieczki 3D wykonane w technologii Matterport, które pozwalają na eksplorowanie przestrzeni z różnych punktów widoku, a przy tym są płynnie ze sobą powiązane, dzięki czemu przypominają prawdziwy spacer.

W przeciwieństwie do większości technik, które nie pozwalają widzowi poruszać się w przestrzeni, w tym przypadku możemy swobodnie “przemieszczać” się we wnętrzu. Zaawansowane technologicznie kamery Matterport 3D są wyposażone w 12 obiektywów i czujniki podczerwieni, ze względu na co możliwe jest uzyskanie jakości 4K, a zwiedzający może zajrzeć w każde miejsce domu czy mieszkania. Doskonałe odwzorowana rzeczywistość pozwala kupującemu zapoznać się z nieruchomością tak, jakby odwiedzał ją fizycznie. 

Taka technologia pokazuje nawet najdrobniejsze szczegóły nieruchomości. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na finalizację transakcji bez wizyty w mieszkaniu. To nie tylko przydatne narzędzie dla osób, które cenią swój czas, ale także przydatne w przypadku inwestorów z innego miasta lub kraju, jak również w trakcie pandemii, gdy wielu zainteresowanych w obawie o swoje zdrowie ogranicza wizyty w domach lub mieszkaniach, które chcieliby kupić.

Z technologii Matterport w jakości 4K korzysta także White Wood Nieruchomości. Nowoczesne rozwiązania gwarantują skuteczną promocję i przyspieszają sprzedaż. Najlepszym przykładem na to jest transakcja sprzedaży mieszkania w Gdyni przy ul. Abrahama, która miała miejsce w ciągu kilku dni od zamieszczenia spaceru 3D w tej technologii. Wszystko dlatego, że profesjonalna ekspozycja nieruchomości pozwala szybciej dotrzeć do realnie zainteresowanej osoby i znaleźć nowego nabywcę.