Wspólna Akcja – Pomagamy!

17-11-2020

Pomagamy!

Współpracując z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdańsku, organizujemy kolejną akcję pomocy dzieciom, które jak nigdy potrzebują do nauki sprzętu komputerowego!

Jeżeli macie komputery, których nie używacie a są sprawne, lub telefony, które umożliwią dzieciom wideokonferencję, skontaktujcie się z nami, a my odbierzemy od Was sprzęt i przekażemy go do szkoły, gdzie zostanie przydzielony dzieciakom 💪.

Poniżej opisy dzieci, które potrzbują wsparcia.

 • Pani Justyna wychowuje samotnie 4 dzieci:
  – Sebastian lat 14
  – Adrian lat 12
  – Emilia lat 9
  – Oktawian lat 4
  W opiece nad dziećmi od czasu do czasu pomaga ojciec Oktawiana. Nie mieszka z rodziną. Adrian posiada orzeczenie o niepełnosprawności i razem z Sebastianem i Emilią posiada orzeczenie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o konieczności kształcenia specjalnego. Uczęszczają do Szkoły Podstawowej, do klas integracyjnych. Zanim weszło zdalne nauczanie dla dzieci z klas I-III rodzina radziła sobie poprzez naukę na dwóch smartfonach. Rodzina nie posiada innego sprzętu, na którym mogłyby się uczyć dzieci. Szkoła poinformowała p. Justynę, że nie może jej użyczyć laptopa, ponieważ ich zasoby się wyczerpały. Ze względu na to, że dzieci mają lekcje w tych samych porach nie jest możliwe, aby wszystkie dzieci na raz mogły być obecne na zajęciach posiadając wyłącznie dwa telefony. Rodzinie przydałby się choćby jeden laptop, aby dzieciaki mogły realizować obowiązek szkolny.
 • Potrzebna pomoc dla 13 letniej Oliwki, która uciekła z matką z domu a dziecko obecnie jest na oddziale dziennym NZOZ Gdańsk Oliwska i leczy się w Poradni Zdrowia Psychicznego / nie może kontynuować nauki, bo nie ma żadnego sprzętu komp. Rodzina jest w procedurze przeciwdziałania przemocy i toczą się sprawy w Sądzie i Prokuraturze.
 • Natalia – siedmiolatka. Dziecko nie ma możliwości dołączyć do dzieci na zdalnym nauczaniu. Rodzina mieszka na działkach. Sytuacja jest bardzo trudna.
 • Dziewczynka – 7 lat pochodzi z rodziny, w której problemem jest alkohol. Dziewczynka jest pod opieką starszej siostry. Dziecko nie ma żadnego sprzętu żeby uczyć się zdalnie.
 • Potrzebny komputer dla 7 latki, od 9.11.2020 r. jej klasa przeszła na nauczanie zdalne. Dziewczynka jest w I klasie szkoły podstawowej, wychowuje ją samotna matka, a ojciec nie łoży na utrzymanie córki. Rodzina jest obecnie w złej sytuacji materialnej, matka aktywnie poszukuje pracy, jednak z powodu pandemii jest o nią bardzo trudno. Rodzina korzysta ze wsparcia asystenta rodziny.
 • Potrzebny komputer dla 13 letniej dziewczynki. Dziecko posiada sprzęt, który jest bardzo stary przez co ma duże problemy podczas zdalnej nauki – nie działa kamerka i część klawiszy.