Żyj ekscytująco, mieszkaj kameralnie!

10-02-2020

Żyj ekscytująco, mieszkaj kameralnie

Zapraszamy na stronę inwestycji Kameralne Orłowo

Big city life w zgodzie z naturą nie musi się wykluczać. Życie w trendzie slow cieszy się dziś zainteresowaniem wśród mieszkańców największych miast na świecie. Nie inaczej jest w Trójmieście, znanym w ostatnich latach z szybkiego rozwoju. Coraz częściej szukamy takich miejsc do mieszkania, które sprzyjają aktywnemu życiu i jednocześnie relaksującemu wyciszeniu.
Przewiduje się, że prawie 70 procent światowej populacji do 2050 roku będzie mieszkać w miastach. I rzeczywiście trudno będzie kojarzyć gospodarcze i przemysłowe centra z miejscami wygodnymi do spokojnego życia. Dodatkowo, badania alarmują: otoczenie, w którym mieszkamy wpływa na nasze postrzeganie świata. Sceneria zapierająca dech w piersiach sprawia, że jesteśmy zdrowsi, bardziej zrelaksowani i mocniej zorientowani na rodzinę. Być może dlatego właśnie urbanistyka powoli zmierza w kierunku, który pozwala delektować się perspektywą i równolegle być w centrum wydarzeń.

Trójmiasto od wielu lat odgrywa istotną rolę w kreowaniu atrakcyjności turystycznej i biznesowej. Jednak tak szybkie tempo rozwoju istotnie przekłada się na jakość życia. – Skupiska budynków mieszkalno-usługowych, nawet takich o nietuzinkowej architekturze, czy zlokalizowanych w bliskości linii brzegowej, raczej nie przyciągają już dla intymnej i kameralnej przestrzeni do życia. Mimo to, wielu klientów, ceniących sobie bliskość natury, woli pozostać w mieście i wielu z nich twierdzi, że nie mogłoby mieszkać nigdzie indziej. Jak to jest możliwe? Deweloperzy podążają za trendami i oferują dziś rozwiązania spełniające oba te warunki – mówi Paweł Podbielski, Dyrektor Zarządzający White Wood Nieruchomości.

Chodzi o kameralne inwestycje. Łączą one to, co dobre w mieszkaniu pod miastem, z tym co zyskujemy żyjąc w centrum metropolii. Charakteryzuje je zwykle nowoczesna bryła, niska zabudowa, mała liczba przestronnych apartamentów, dobrze doświetlone tarasy czy zielone, dobrze zagospodarowane ogrody. Miejskie wille pozwalają uniknąć wrażenia zatłoczenia, zwykle nie uzyskują przeznaczenia wynajmu dobowego, tym samym dają poczucie większej wspólnoty i bliższych relacji, podnosząc poziom bezpieczeństwa. Aktualnie znajdujemy na miejskim rynku sporo ofert spełniających wymogi przestrzeni, która pozwala na wyciszenie i relaks. Ich ceny nie przekraczają znacząco tych, które oferowane są za mieszkania usytuowane na większych osiedlach. – W sprzedaży mamy kilka tego typu starannie przemyślanych i eleganckich inwestycji. Wyśmienity przykład stanowią Kameralne Orłowo czy Apartamenty Familia, dające mieszkańcom pełnię miejskich możliwości w kameralnym wydaniu – dodaje Paweł Podbielski.