Nasi agenci pobili latem rekord sprzedaży. Topowe transakcje Lata!

02-11-2023

Transakcje w branży nieruchomości bywają dopinane na ostatni guzik miesiącami, dlatego dopiero niedawno podsumowaliśmy gorące lato 2023 pod względem sprzedaży u naszych agentów. Wiedzieliśmy, że było dobrze, ale spojrzenie na surowe liczby i tak nas zaskoczyło. Jak tego dokonali…?

 

Co konkretnie zrobiło na nas takie wrażenie?

  • Lato 2023 (okres czerwiec-wrzesień) było u nas rekordowe pod względem sprzedaży nieruchomości wartych od 2,5 mln zł wzwyż w topowych lokalizacjach.

  • Nasi agenci sprzedali o 50 proc. więcej nieruchomości w cenie ponad 2 mln zł niż w pozostałych miesiącach.

  • Nasze wyniki udowadniają, że wyjątkowi agenci + wyjątkowe lokalizacje (nawet w urlopowym czasie) przekładają się na niezwykłe efekty!

Dorota Piotrowska: najwyższe ceny za m2 w Nowym Orłowie

Zadanie polegające na sprzedaniu mieszkań z najwyższą ceną za m2 notowaną latem w jednej z najbardziej prestiżowych gdyńskich inwestycji było niewątpliwie trudne. Ale nie niemożliwe! Dorocie Piotrowskiej udało się znaleźć Klientów, którzy nie tylko z miejsca byli gotowi tyle zapłacić tę cenę, ale jeszcze… od razu nabyli dwa sąsiadujące ze sobą apartamenty…

…i trudno im się dziwić, biorąc pod uwagę położenie gdyńskiego Nowego Orłowa, o którym architekt Michał Baryżewski powiedział: – Wystarczy wyjść z domu, i już się jest w parku krajobrazowym. Dostępność jest bajkowa. Za częścią biurową jest główna ulica, która łączy całe Trójmiasto. – zauważył.

 

 

Monika Sadowska: nasi agenci na szczycie

W Sea Towers w Gdyni sprzedano 2 lata temu najdroższy apartament w Trójmieście. Tylko najlepsi agenci pracują przy tego typu inwestycjach. Tego lata to Monika Sadowska doprowadziła do podpisana umowy na zakup apartamentu w tym spektakularnym budynku. Grunt to rozumieć, z jaką nieruchomością ma się do czynienia i umieć przekazać te walory. – [Sea Towers] jest jednym z najbardziej pożądanych adresów nie tylko w Polsce, ale i Europie. – podkreśla Monika. Wysoka świadomość unikalności tego obiektu przełożyła się na równie spektakularną sprzedaż.

Magda Loose: jak bez rozgłosu sprzedać głośną nieruchomość?

Jako jedna z nielicznych agencji w Trójmieście specjalizujemy się w obsłudze projektów typu off-market. Tak jak mówi Magda Loose, chodzi o dyskretną sprzedaż najbardziej niezwykłych nieruchomości. Często nawet po fakcie nie mówimy, o który dom chodziło… W tym wypadku możemy pochwalić się sprzedażą apartamentu w inwestycji Nadmorski Dwór w Gdańsku-Brzeźnie, które było wielokrotnie nagradzane i zyskało renomę oraz apartamenty słynnego na całą Polskę budynku DEO PLAZY! To sprawia, że właścicieli mieszkań nie jest łatwo namówić na sprzedaż, a Klienci długo czekają na apartament w tej lokalizacji. – Staramy się projektować globalnie, czyli od urbanistyki, przez kubaturę budynków do detali. Staramy się, żeby wszystko to było ze sobą zintegrowane. – mówił o tym osiedlu architekt Marek Łańcucki.

 

Tomek Malczewski: najciekawszy projekt deweloperski w Trójmieście

– Najciekawszy projekt deweloperski w Trójmieście – tak mówi o osiedlu Bernadovo w Gdyni nasz agent Tomek Malczewski, który latem domknął transakcję sprzedaży nieruchomości na tym niezwykłym osiedlu. Zarówno projektanci, jak i deweloper podkreślają, jak wielką wagę przykładali do proekologicznych rozwiązań w przypadku tej inwestycji. To jedno z nielicznych w Polsce osiedli z certyfikacją BREEAM na poziomie bardzo dobrym, co, jak się okazuje, ma znaczenie dla naprawdę wymagających Klientów.

Magdalena Krasnodębska: Sopocki unikat w szklanej oprawie.

Magdalena Krasnodębska, która pracowała przy sprzedaży apartamentu w kompleksie przy ul. Polnej w Sopocie, słusznie zwróciła uwagę na to, że cena w przypadku takich inwestycji nie zaskoczeniem dla osób planujących zamieszkać w tej części Polski, zwłaszcza jeżeli apartament znajduje się w nowym budownictwie, co też należy do mniejszości w dolnej części kurortu. – dodaje agentka. Klienci, którzy decydują się na zakup takich nieruchomości to głównie osoby już mieszkające w Sopocie i planujące powiększyć mieszkanie lub takie, które szukają dla siebie drugiego domu.