Skuteczna sprzedaż — Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży | Agencja nieruchomości – Trójmiasto | White Wood

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Skontaktuj się z nami

Najważniejsze pierwsze 11 sekund

Ze sprzedażą lub wynajmem mieszkania czy domu jest jak z poznawaniem drugiej osoby – już na samym początku instynktownie kreujemy pierwsze wrażenie, emocje, ocenę. To w trakcie pierwszych 11 sekund podejmujemy decyzję na TAK lub na NIE. Wpłynąć na tę decyzję można stosując właściwy Home Branding.

To Ty, jako właściciel nieruchomości odgrywasz kluczową rolę w całym procesie sprzedaży. Może się jednak okazać, że po prostu nie posiadasz niezbędnej wiedzy fachowej czy środków, niezbędnych do tego, by uzyskać jak najlepszą cenę na rynku. Wtedy z pomocą przychodzi wykwalifikowany Doradca White Wood Nieruchomości, który doradzi, co zrobić w ramach opracowanej wcześniej strategii sprzedaży.

W niektórych wypadkach konieczne może okazać się przeprowadzenie remontu nieruchomości. Oferowane przez nasze partnerskie firmy usługi remontowe to kompleksowa obsługa, począwszy od sprzątania, malowania, modernizacji instalacji elektrycznych i hydraulicznych po naprawy wentylacji, klimatyzacji czy ślusarstwo. Specjalizujemy się w kompletnych remontach domów.

To jednak tylko wyjątkowe wypadki. Zazwyczaj przygotowanie nieruchomości do sprzedaży wymaga jedynie przeprowadzenia odpowiedniego jej wizażu – to tzw. Home Staging. Barbara Schwarz, światowa pionierka home stagingu, wykazuje w badaniach, że pozwala on skrócić czas sprzedaży nieruchomości o nawet 40 procent, a oferowana cena zakupu rośnie przeciętnie o 10 procent.

Potraktuj swoją nieruchomość jak produkt ze sklepowej półki w renomowanym butiku. To, co będzie Ci potrzebne w pierwszej kolejności to opakowanie. Jakie ono powinno być?

Jak zrobić Home Staging?

Zachwyć przestrzenią, zagraj efektem harmonii

  • Zrób przegląd stanu technicznego Twojej nieruchomości
  • Klienci zwracają wagę nawet na stan kranów czy żarówek
  • Napraw zacinające się drzwi, okna lub szafy
  • Przemyśl przemalowanie mieszkania na neutralny kolor, przecież każdy ma inny gust

Twoją nieruchomość sprzedają wyjątkowe detale

  • Posprzątaj w szafach i w szafkach – potencjalni klienci prawdopodobnie będą tam zaglądać
  • Ład i porządek wpływa na ogólne wrażenie
  • Pamiętaj, że niezwykle ważna jest depersonalizacja
  • Jeśli to możliwe postaraj się spakować wszystkie rzeczy osobiste oraz fotografie rodzinne przedmioty personalizujące rozpraszają podczas oglądania nieruchomości

Zadbaj o to, aby mieszkanie było starannie sprzątnięte, a rzeczy osobiste schowane. Jeśli w pomieszczeniach jest efektowne oświetlenie, koniecznie należy je włączyć. Żaluzje i zasłony powinny wpuszczać maksymalnie dużo światła. Pamiętaj także o dodatkach, które nadadzą przestrzeni odpowiedniego smaku, stylu i ciepła, których poszukuje potencjalny klient. Bukiet świeżych kwiatów lub miska owoców potrafią diametralnie odmienić charakter wnętrza.

Kuchnia - ważna jest estetyka

Stół oraz blat powinny być puste i idealnie czyste. Półmisek ze świeżymi owocami jest jak najbardziej mile widziany – doda koloru. Wyeksponuj ładny ekspres do kawy, czajnik lub inny sprzęt. Sterty naczyń i bałagan – zdecydowanie musisz się ich pozbyć.

Pokój dziecka – raj dla najmłodszego klienta

Jeśli Twoją rodzinę tworzą również młode pociechy, zadbaj, aby pokój dzieci wyglądał bajkowo. Poukładaj zabawki kolorystycznie, a zbędne przedmioty pochowaj. Niech mały klient zakocha się w tym pomieszczeniu od pierwszego spojrzenia.

Sypialnia – zbuduj odpowiedni klimat

Łóżko przykryj, najlepiej jednokolorową narzutą. Ułóż kilka pasujących do siebie poduszek. Szafki nocne powinny być puste, postaw na nich świece lub bukiet kwiatów ewentualnie książkę. Wszystkie ubrania oraz ozdoby kategorycznie schowaj. Pamiętaj także o świeżej pościeli.

White Wood Nieruchomości sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego united union flagDowiedz się więcej