Agentki o wyjątkowych umiejętnościach. W White Wood zbiegły się 3 takie historie… 

06-12-2023

Agentki o wyjątkowych umiejętnościach. W White Wood zbiegły się 3 takie historie… 

 

Dzisiejsze bohaterki artykułu : Karina Kokłowska, Kasia Bernacka, Karolina Michalak – wszystkie jesteśmy po ukończonej Politechnice (architektura) i obecnie razem pracujemy w White Wood. Opowiemy Wam o Naszych umiejętnościach nabytych w związku ze studiami architektonicznymi, które wykorzystujemy w obecnym zawodzie. 

 

Gorące podziękowania dla Teatr Wybrzeże za udostępnienie do sesji nowego, imponującego wnętrza! Polecamy wybrać się na spektakl a przy okazji podziwiać nową odsłonę kultowego gdańskiego Teatru 🎭!

 

Architekt agentem nieruchomości? Jak to możliwe? 

Architektura kryje za sobą wielowątkowość i wiele z tych wartości jesteśmy w stanie wykorzystać w byciu agentkami. Jesteśmy umysłami ścisłymi, wrażliwymi na piękno ale również mamy dużą umiejętność pracy w zespole, często pod presją czasu, szukając najlepszych rozwiązań. Wspólnych mianowników dla tych zawodów jest więcej. To co wyróżnia obecną pracę to jej dynamika i ciągły kontakt z Klientem, który jest podstawą w byciu agentem nieruchomości. 

 

 

Czy takie wykształcenie przydaje się w pracy agenta nieruchomości? 

 

Wbrew pozorom wykształcenie architektoniczne może dawać przewagę w pracy agenta, a na pewno nie jest bezwartościowe.Widzimy atuty nieruchomości i potrafimy dostrzec detale, które nie są widoczne dla wszystkich.mówi jedna z naszych Agentek. Jesteśmy wrażliwe na wiele aspektów nieruchomości, które „gołym okiem” nie są do wychwycenia.  

 

– Estetyczne spojrzenie:  Dzięki naszemu wykształceniu architektonicznemu możemy oferować unikalne i estetyczne spojrzenie na nieruchomości. Pomagamy dzięki temu  klientom w lepszym stopniu wyobrazić sobie potencjalne przeróbki czy możliwości dostosowania wnętrz do ich własnych gustów i potrzeb.  

 

– Dokładność i precyzja: Wiedza architektoniczna pozwala Nam precyzyjniej komunikować się z klientami w kwestiach technicznych. Możemy dostarczać bardziej szczegółowe informacje na temat budynków, co pomaga klientom podjąć bardziej świadomą decyzję. 

 

– Optymalizacja przestrzeni: Potrafimy zauważyć potencjał ukryty w nieruchomości. Możemy zaproponować kreatywne rozwiązania dotyczące aranżacji wnętrz, co może być istotne dla klientów poszukujących idealnego miejsca do życia.  

 

Nie bez znaczenia jest umiejętność szybkiej oceny wartości nieruchomości i jej potencjału. Jeśli klient ma w planach lifting nieruchomości, to możemy ocenić wnętrze okiem zawodowca i doradzić najlepsze sposoby na szybką, spektakularną zmianę. Wiedza architektoniczna może być również użyteczna podczas negocjacji cen czy warunków transakcji, ponieważ potrafimy dostrzec potencjalne problemy związane z nieruchomością, co może wpłynąć na finalną decyzję kupującego. Poza tym, kreatywność i spojrzenie architektki na przestrzeń mogą pomóc w lepszym wyeksponowaniu walorów nieruchomości podczas prezentacji.  

 

 

Jeśli chodzi o bardziej przyziemne kwestie, to architekt „ma we krwi” umiejętność analizy planów miejscowych czy studium uwarunkowania przestrzennego, a to zwiększa wiedzę i wiarygodność agenta doradzającego swoim klientom. Zrozumienie aspektów technicznych i estetycznych budynków pozwala Nam lepiej komunikować się zarówno z klientami, jak i deweloperami. Możemy oferować bardziej precyzyjne i szczegółowe informacje na temat struktury budynków, potencjalnych przeróbek czy nawet perspektyw rozwoju danej lokalizacji. To sprawia, że stajemy się bardziej zaufanym doradcą dla klientów, którzy poszukują nie tylko miejsca do mieszkania, ale także projektu zgodnego z ich wyobrażeniem.  

 

 

Case study – jak doświadczenie architekta przydaje się agentowi nieruchomości? 

Opowiada Kasia Bernacka 

 – Mieszkanie było w bardzo złym stanie technicznym, ale z ogromnym potencjałem. Na pierwszy rzut oka mogło wręcz zniechęcić, natomiast miałam świadomość jego atutów i możliwości, jakie otwierałaby zmiana zastanego układu pomieszczeń. Klienci, gdy dowiedzieli się, że mam wykształcenie architektoniczne, zaufali mi, zupełnie inaczej spojrzeli na mieszkanie i z pełną świadomością podjęli decyzję o zakupie. Moją wiedzę i umiejętności docenił również Sprzedający, co przełożyło się na dobrze uargumentowaną i obronioną ofertę, a później – cenę. 

Ten przykład pokazuje, jak konkretne wykształcenie techniczne przekłada się na zaufanie i szacunek Klientów 

 

 

Podsumowując – wykształcenie architektoniczne to nie tylko bonus, ale także dodatkowy element, który wyróżnia Nas jako agentki nieruchomości o unikalnych umiejętnościach.  Zapraszamy do kontaktu, jeśli chcesz się przekonać o tym jak łączymy te dwa zawody i poznać Nasz sposób pracy z Klientem oraz ofertami.